Vánoční turnaj U9 Liberec
V sobotu 17.12.2016 se uskutečnil nádherný Vánoční turnaj kategorie U9 v Liberci.
V sobotu 17.12.2016 se uskutečnil nádherný Vánoční turnaj kategorie U9 v Liberci.
Do zimní přípravy se děti pustily s nabitým programem.
Naše U7 opět zabojovali, zabodovali a vyhráli!
U10 si zahráli třídenní turnaj v Hluboké
Naše nejmenší kategorie U7 bojovala na pražské Kotlářce.
V pondělí 12. 9. proběhne na Ash Fieldu ukázkový trénink kategorie U9-U11 pod vedením baseballového guru Richarda Kanii.
Máš rád sport? Tak se přijď mrknout o jakou super hru tady jde!
Podívejte se na fotogalerie z třídenního turnaje Back2School z pražského Tempo Titans ...
V pátek 26. 8. začíná v Praze turnaj Back2School, kde budeme mít zástupce v kategorii U11.
Letošní prázdninový "příměšťák" je v plném proudu ...
Informace pro kategorii U7 - U13
Tréninky našicj týmu jsou od dubna do října na venkovních baseballových hřištích AshField u základní školy Mozartova ve Mšeně.
Mapa: zde
Trénujeme dvakrát až třikrát týdně na našich hříštích a v zimě se přesouváme do tělocvičen hned vedle hřiště.
Chceš se přijít podívat? Klidně se zastav, můžeš jen pokoukat nebo si klidně zkusit baseball s ostatními hráči přímo na hřišti.
Nové členy vítáme a dveře náboru jsou otevřeny po celý rok.
ZDE JSOU KONTAKTY NA TRENÉRY:
U7 (2011 a mladší)
head coach: Filip Šafařík +420 720 168 989 ( [email protected] )
coach: Michal Kubina +420 777 199 894 ( [email protected] )
U13 (2008-2010)
coach: Petr Dvorský +420 602 440 523 ( [email protected] )
coach: Míroslav Novák +420 603 492 872 ( [email protected] )
U15 - U18 (2005-2007)
head coach: Petr Roubíček +420 777 982 546 ( [email protected] )
coach: Aleš Procházka +420 603 525 084 ( [email protected] )
coach: Jan Pesničák +420 723 436 900 ( [email protected] )
MUŽI "A"
head coach: Michal Kubina +420 777 199 894 ( [email protected] )
coach a PR: Jonáš Výbora +420 776 260 330 ( [email protected] )
SOFTBALL
head coach: Michal Pracec + 420 601 330 009 ( [email protected] )
coach: Jiří Roubíček +420 774 848 860 ( [email protected] )
T-ball je nejjednodušší formou baseballu. Role nadhazovače je zde úplně vyloučena a je zastoupena pevným stojanem, ze kterého hračí odpalují míče. Děti tak nepociťují frustraci z minutí míče a hráče v obraně na druhé straně jsou stále v akci a nemusejí čekat na náhodný odpal nezkušených pálkařů. Po odpalu míče již hráči jak v útoku, tak i v obraně postupují podle pravidel a snaží se vyuautovat pálkaře.
T-Ball se hraje na hřišti, které je tvořeno pravoúhlou kruhovou výsečí o straně 40 – 60 m. Vhodná je písčitá, antuková nebo travnatá plocha. Hřiště dělíme na vnitřní pole, vnější pole a zámezí. Vnitřní pole je čtverec o straně 18,3 m. V rozích jsou umístěny 3 čtvercové mety o straně 38 cm a domácí meta. Domácí meta je 45 cm široký pětiúhelník, kratší strany měří 22 cm a sbíhající strany měří 30 cm. Nadhazovač je od domácí mety vzdálen 12,20 m pro školní věk.
V T-ballu proti sobě hrají dvě družstva o devíti (lze i méně viz níže) hráčích. Tato družstva se vzájemně střídají ve hře na pálce (v útoku) a v poli (v obraně). Zatímco cílem družstva na pálce je vždy získat co nejvíce bodů (tzv. "oběhů") do závěrečného skóre, snahou družstva v poli je naopak co nejdříve vyřadit (tzv. "vyautovat") tři hráče soupeře.
Hráči družstva na pálce ("pálkaři") nastupují postupně v daném pořadí na domácí metu a snaží se odpálit míč z kužele. Pokud se hráči podaří odpálit a oběhnout mety, tedy dotknout se postupně 1.,2.,3. a znovu domácí mety, získává pro družstvo na pálce jeden bod. Obvykle se ovšem hráči nepodaří oběhnout všechny mety najednou (pokud ano, je to ten slavný "homerun"), proto zůstane na některé z met (stane se "běžcem") a pokouší se postoupit dál až po odpalu svého spoluhráče - dalšího pálkaře. I pak ovšem platí, že pokud dosáhne domácí mety, získává pro družstvo na pálce bod.
Naopak hráči družstva v poli ("polaři") se účastní hry všichni současně. Každý z nich má na jedné ruce (praváci na levé) rukavici pro chytání míče. Obvyklé rozmístění hráčů v poli a používaná označení ukazuje obrázek č.1. Snahou polařů je zachytit odpaly pálkařů a pokud možno zabránit jejich postupu po metách. Jejich hlavním cílem je ovšem povoleným způsobem vyřadit ("vyautovat") hráče soupeře. Vyautování ("aut") má dvojí význam - vyautovaný hráč je pro daný okamžik vyřazen ze hry, a tedy nemůže získat pro své družstvo bod, ale především poté, co polaři vyautují tři hráče, soupeřův útok končí a družstva si vymění role, polaři jdou pálit (tedy získávat body) a pálkaři jdou do pole.
Část utkání, kdy se obě družstva jednou vystřídala na pálce a v poli se nazývá "směna". T-Ball se hraje na pět směn (každé družstvo je pětkrát v poli a pětkrát na pálce) a zvítězí pochopitelně to družstvo, které má po po páté směně více bodů. Je-li stav nerozhodný, nastavují se další směny až do rozhodnutí - v T-Ballu neexistují remízy.
Při této variantě baseballu je role nadhazovače svěřena do rukou trenéra týmu na pálce. Ten se pak snaží nadhazovat tak, aby jeho pálkaři odpalovali. Tato hra je vhodná pro pokročilejší hráče. Hráči na pálce sice čelí živému nadhozu, ale nadhazovač je vlastně členem jejich a jeho úkolem je nechat pálkaře co nejlépe odpálit. Po odpalu míče již hráči jak v útoku, tak i v obraně postupují podle pravidel a snaží se vyuautovat pálkaře.
Při klasickém baseballu již si nahazujeme sami a to je celá hra bez pomoci trenérů v hřišti :)
Ostatní pravidla jsou téměř shodná u výše popsaného T-ballu.
Datum | Soutěž | Domácí | Hosté | Hřiště | Výsledek |
---|
Máte dotaz na trenéra? Pošlete mu zprávu zde!